  • PA16NP473MAB15
PA16NP473MAB15
advertisement
Manufacturer No:
PA16NP473MAB15
HK JDW NO:
875-PA16NP473MAB15
Description:
Potentiometers 47Kohms 20% Linear Audio/Plastic black
Step5Bar-code shipping tag
PA16NP473MAB15
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Weight
    4.500005g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    500 ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Conductive Plastic
  • Voltage - Rated
    153V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    350V