  • PA2050.413NL
PA2050.413NL
advertisement
Manufacturer No:
PA2050.413NL
HK JDW NO:
664-PA2050.413NL
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 522
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PA2050.413NL
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PA2050NL
  • Size / Dimension
    0.875Lx0.750W 22.23mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    19.05mm
  • Current Rating
    6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    41μH
  • DC Resistance (DCR)
    23.1mOhm
  • Current
    15.4A
  • Max DC Current
    6A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Case/Size Code
    8875
  • DC Current
    6A
  • Height
    12.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.480 12.20mm