  • PA3288.301HLT
PA3288.301HLT
advertisement
Manufacturer No:
PA3288.301HLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PA3288.301HLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4463
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PA3288.301HLT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PA3288.XXXHL
  • Size / Dimension
    0.362Lx0.244W 9.20mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±15%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    64A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    25.5A
  • Inductance
    300nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.29mOhm
  • Max DC Current
    25.5A
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    34A
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm