  • PAH300S4828
PAH300S4828
advertisement
Manufacturer No:
PAH300S4828
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PAH300S4828
Package:
9-DIP Module, 1/2 Brick
Datasheet:
PAH300S4828
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PAH300S4828
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    9-DIP Module, 1/2 Brick
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PAH300 (300W)
  • Published
    2003
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    308W
  • Depth
    57.9mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    11A
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Current
    11A
  • Output Power
    308W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    11A
  • Isolation
    Isolated
  • Height
    12.7mm