  • PC-24-50B17
PC-24-50B17
advertisement
Manufacturer No:
PC-24-50B17
HK JDW NO:
664-PC-24-50B17
Package:
Datasheet:
PC-24-50B17
Description:
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
PC-24-50B17
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Weight
    0.188lb 85.28g
  • Size / Dimension
    34.93mm Lx28.58mm W
  • Power Rating
    1.2W
  • Max Power Dissipation
    1.2W
  • Physical Dimension
    L34.92XB28.57XH30.18 (mm)
  • Max Output Current
    50mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 100mA Series 50mA
  • Power - Max
    1.2VA
  • Output Voltage 1
    12V
  • Voltage - Primary
    115V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Output Voltage 2
    12V
  • VA Rating
    1.2 VA
  • Height
    1.188mm
  • Height Seated (Max)
    30.18mm
  • Length
    34.92mm
  • Width
    28.57mm