  • PC95ELT13X4.4-Z
PC95ELT13X4.4-Z
advertisement
Manufacturer No:
PC95ELT13X4.4-Z
HK JDW NO:
769-PC95ELT13X4.4-Z
Package:
Datasheet:
PC95ELT13X4.4-Z
Description:
FERRITE CORE ELT 3.16UH 1SET
Step5Bar-code shipping tag
PC95ELT13X4.4-Z
  • Supplier Device Package
    ELT 13 x 4.4
  • Tolerance
    ±25%
  • Core Type
    ELH, PLT
  • Effective Area (Ae) mm2
    15.4
  • Effective Length (le) mm
    23.1
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    357
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.67
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    3.16μH
  • Height
    3.19mm
  • Length
    13.00mm
  • Width
    10.40mm