  • PCH1J120MCL1GS
PCH1J120MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
PCH1J120MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-PCH1J120MCL1GS
Package:
Datasheet:
PCH1J120MCL1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer 12uF 63VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.051 Ohm 700mA 2000h 135°C Automotive T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCH1J120MCL1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    63VDC