  • PCL1A821MCL1GS
PCL1A821MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
PCL1A821MCL1GS
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-PCL1A821MCL1GS
Package:
Datasheet:
PCL1A821MCL1GS
Description:
Cap Aluminum Polymer 820uF 10VDC 20% (10 X 10mm) SMD 0.015 Ohm 4300mA 20000h 105°C Automotive Box/Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCL1A821MCL1GS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminals
    2
  • Packaging
    Box|Carton
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Polymer
  • Construction
    Cylindrical
  • Polarity
    Polar
  • Voltage
    10VDC