  • PCM50UT01
PCM50UT01
advertisement
Manufacturer No:
PCM50UT01
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-PCM50UT01
Package:
Datasheet:
PCM50UT01
Description:
AC/DC DSKTP ADP 3.3V/12V/-5V 45W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCM50UT01
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PCM50UT01.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Series
    PCM50 (50W)
  • Size / Dimension
    5.75Lx2.99W x 1.69 H 146.0mmx76.0mmx43.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    45W
  • Power Rating
    50W
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CCC
  • Efficiency
    75%
  • Current - Output (Max)
    5A 2A 800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    5A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    3.3V 12V -5V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    DIN, 5 Pin
  • Input Current
    1.35A