  • PDB181-E420F-104B
PDB181-E420F-104B
advertisement
Manufacturer No:
PDB181-E420F-104B
HK JDW NO:
103-PDB181-E420F-104B
Package:
Datasheet:
PDB181-E420F-104B
Description:
Quantity:
In Stock : 905
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PDB181-E420F-104B
    16 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Packaging
    Tray
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Solder
  • Resistance
    100kOhm
  • Power (Watts)
    0.2W 1/5W
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Flatted
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.236 (6.00mm)
  • Size - Body
    Square - 0.670 x 0.650 Face x 0.650 H 17.00mmx16.50mmx16.50mm
  • Actuator Length
    0.787 20.00mm