  • PE-0402CD6N8JTG
PE-0402CD6N8JTG
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CD6N8JTG
HK JDW NO:
664-PE-0402CD6N8JTG
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PE-0402CD6N8JTG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CD6N8JTG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    0402CD
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.047Lx0.026W 1.19mmx0.66mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    680mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Inductance
    6.8nH
  • DC Resistance (DCR)
    83mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm