  • PE-0402CL120JTT
PE-0402CL120JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0402CL120JTT
HK JDW NO:
664-PE-0402CL120JTT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 91963
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PE-0402CL120JTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0402CL
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    12nH
  • DC Resistance (DCR)
    500mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.7GHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm