  • PE-0805CM180GTT
PE-0805CM180GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM180GTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM180GTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM180GTT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Part Status
    Active
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    18nH
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Current
    600mA
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    250MHz
  • Q Factor
    50
  • Height
    1.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm