  • PE-0805CM680KTT
PE-0805CM680KTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM680KTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM680KTT
Datasheet:
PE-0805CM680KTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM680KTT
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Gold (Au)
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Shielding
    NO
  • Depth
    1.68mm
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    200MHz
  • DC Resistance (DCR)
    180mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.35GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    60 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Q Factor
    60
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 500 MHZ
  • Height
    1.5748mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm