  • PE-0805FB601ST
PE-0805FB601ST
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805FB601ST
HK JDW NO:
664-PE-0805FB601ST
Datasheet:
Description:
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805FB601ST
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2016
  • Series
    FB
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Part Status
    Active
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    600Ohm Ω
  • Height
    1.0414mm
  • Length
    2mm