  • PE-1206CD821GTT
PE-1206CD821GTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-1206CD821GTT
HK JDW NO:
664-PE-1206CD821GTT
Package:
Datasheet:
PE-1206CD821GTT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE-1206CD821GTT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Series
    1206CD
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Vendor Undefined
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Inductance
    0.82 µH
  • Test Frequency
    35MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.82Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1206
  • Rated Current-Max
    0.4A
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 150 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    420MHz