  • PE30L0FR222KAB
PE30L0FR222KAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30L0FR222KAB
HK JDW NO:
875-PE30L0FR222KAB
Description:
VISHAY PE30L0FR222KAB Rotary Potentiometer, Cermet, 2.2 kohm, 3 W,10%, PE30 Series, 1 Turns, Linear
Step5Bar-code shipping tag
PE30L0FR222KAB
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Panel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Potentiometer
  • Power Rating
    3W
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Military Standard
    Not
  • Number of Turns
    1
  • Number of Gangs
    1
  • Diameter
    19.7mm
  • Length
    70mm