  • PE30MEFP473MAB
PE30MEFP473MAB
advertisement
Manufacturer No:
PE30MEFP473MAB
HK JDW NO:
875-PE30MEFP473MAB
Description:
Res Cermet POT 47K Ohm 20% 1.91W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (19.7 X 70mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PE30MEFP473MAB
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.91W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%
JC22S 1K 0.5%