  • PE60L0FRW473MA
PE60L0FRW473MA
advertisement
Manufacturer No:
PE60L0FRW473MA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PE60L0FRW473MA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 47K Ohm 20% 6W 1Turn 6mm (25 X 68mm) Lead Wire Panel Mount Box
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PE60L0FRW473MA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    6W