  • PG0220.252NL
PG0220.252NL
advertisement
Manufacturer No:
PG0220.252NL
HK JDW NO:
664-PG0220.252NL
Package:
Radial, Horizontal (Open)
Datasheet:
PG0220.252NL
Step5Bar-code shipping tag
PG0220.252NL
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Horizontal (Open)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PG0220NL
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.433W 11.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±15%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    14A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    11mm
  • Inductance
    2.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.5mOhm Max
  • Max DC Current
    14A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    16A
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    15.5mm