  • PG1083.332NL
PG1083.332NL
advertisement
Manufacturer No:
PG1083.332NL
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PG1083.332NL
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PG1083.332NL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~130°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PG1083NL
  • Size / Dimension
    0.854Lx0.846W 21.70mmx21.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    28A
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    2.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    37A
  • Height Seated (Max)
    0.417 10.60mm