  • PH100A28012
PH100A28012
advertisement
Manufacturer No:
PH100A28012
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PH100A28012
Package:
8-DIP Module, 1/4 Brick
Datasheet:
PH100A28012
Description:
Quantity:
In Stock : 11113
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PH100A28012
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module, 1/4 Brick
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    56.699046g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    PH-A280 (300W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx1.46W x 0.50 H 58.3mmx37.2mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Max Power Dissipation
    101W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    58.3mm
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    425V
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    8.4A
  • Input Voltage-Nom
    280V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    8.4A
  • Output Power
    100.8W
  • Current - Output 1
    8.4A
  • Max Output Power
    100.8W
  • Nominal Output Voltage
    12V
  • Max Input Voltage (DC)
    425V
  • Min Input Voltage (DC)
    200V
  • Height
    12.7mm
  • Width
    37.2mm