  • PH150F110-28
PH150F110-28
advertisement
Manufacturer No:
PH150F110-28
HK JDW NO:
778-PH150F110-28
Datasheet:
PH150F110-28
Step5Bar-code shipping tag
PH150F110-28
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Module
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    PH-F (150W)
  • Size / Dimension
    3.39Lx3.27W x 0.50 H 86.0mmx83.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OVP
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    150W
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    185V
  • Output Voltage
    28V
  • Max Output Current
    5.4A
  • Voltage - Input (Min)
    82V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    5.4A
  • Output Power
    150W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    5.4A
  • Height
    12.7mm