  • PH150S48-5
PH150S48-5
advertisement
Manufacturer No:
PH150S48-5
HK JDW NO:
778-PH150S48-5
Datasheet:
PH150S48-5
Description:
Isolated DC/DC Converters 150W 5V 30A
Step5Bar-code shipping tag
PH150S48-5
    Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2014
  • Series
    PH-S (150W)
  • Size / Dimension
    3.85Lx1.61W x 0.50 H 86.0mmx41.0mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    150W
    1
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    30A