  • PIC10LF322-I/MC
PIC10LF322-I/MC
advertisement
Manufacturer No:
PIC10LF322-I/MC
HK JDW NO:
536-PIC10LF322-I/MC
Package:
8-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC10LF322-I/MC
Description:
896B 512 x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® 10F Series PIC10LF322 3.3V 8-VFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 14989
Step5Bar-code shipping tag
PIC10LF322-I/MC
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-VFDFN Exposed Pad
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2011
  • Series
    PIC® 10F
  • Part Status
    Active
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    OPERATES AT 1.8 V MINIMUM SUPPLY AT 16 MHZ
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    PIC10LF322
  • Pin Count
    8
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N8
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Number of I/O
    3
  • Speed
    16MHz
  • RAM Size
    64 x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
  • Clock Frequency
    20MHz
  • Program Memory Size
    896B 512 x 14
  • Bit Size
  • Data Converter
    A/D 3x8b
  • PWM Channels
  • DAC Channels
    NO
  • ROM (words)
    512
  • On Chip Program ROM Width
    14
  • CPU Family
    PIC
  • Height Seated (Max)
    1mm
  • Width
    2mm