  • PIC16F15324-E/ST
PIC16F15324-E/ST
advertisement
Manufacturer No:
PIC16F15324-E/ST
HK JDW NO:
536-PIC16F15324-E/ST
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
PIC16F15324-E/ST
Description:
7KB 4K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 16F Series PIC16F15324 14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Quantity:
In Stock : 8646
Step5Bar-code shipping tag
PIC16F15324-E/ST
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Supplier Device Package
    14-TSSOP
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tube
  • Series
    PIC® XLP™ 16F
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    PIC16F15324
  • Number of I/O
    12
  • Speed
    32MHz
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.3V~5.5V