  • PIC16F15345T-E/SSVAO
PIC16F15345T-E/SSVAO
advertisement
Manufacturer No:
PIC16F15345T-E/SSVAO
HK JDW NO:
536-PIC16F15345T-E/SSVAO
Package:
20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
Description:
14KB 8K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller Automotive, AEC-Q100, PIC® 16F Series 3V 20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 3067
Step5Bar-code shipping tag
PIC16F15345T-E/SSVAO
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q100, PIC® 16F
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • Additional Feature
    IT ALSO OPERATES AT 2.3V MIN AT 16 MHZ
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G20
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.5V
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    18
  • Speed
    32MHz
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.3V~5.5V
  • Clock Frequency
    32MHz
  • Program Memory Type
    FLASH
  • Program Memory Size
    14KB 8K x 14
  • Connectivity
    I2C, LINbus, SPI, UART/USART
  • Bit Size
    8
  • Data Converter
    A/D 17x10b; D/A 1x5b
    14
  • Screening Level
    AEC-Q100; TS 16949
  • Length
    7.2mm
  • Height Seated (Max)
    2mm
  • Width
    5.3mm