  • PIC16LF1615-E/JQ
PIC16LF1615-E/JQ
advertisement
Manufacturer No:
PIC16LF1615-E/JQ
HK JDW NO:
536-PIC16LF1615-E/JQ
Package:
16-UQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC16LF1615-E/JQ
Description:
14KB 8K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 16F Series 16-UQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 15391
Step5Bar-code shipping tag
PIC16LF1615-E/JQ
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-UQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    16-UQFN (4x4)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Series
    PIC® XLP™ 16F
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    12
  • Speed
    32MHz
  • RAM Size
    1K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V