  • PIC16LF1903-E/ML
PIC16LF1903-E/ML
advertisement
Manufacturer No:
PIC16LF1903-E/ML
HK JDW NO:
536-PIC16LF1903-E/ML
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC16LF1903-E/ML
Description:
7KB 4K x 14 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 16F Series PIC16LF1903 20MHz 28-VQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11345
Step5Bar-code shipping tag
PIC16LF1903-E/ML
  • Package / Case
    28-VQFN Exposed Pad
  • Supplier Device Package
    28-QFN (6x6)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Series
    PIC® XLP™ 16F
  • Published
    2012
    1 (Unlimited)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    PIC16LF1903
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    25
  • Speed
    20MHz
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~3.6V