  • PIC18F57Q43-I/6LX
PIC18F57Q43-I/6LX
advertisement
Manufacturer No:
PIC18F57Q43-I/6LX
HK JDW NO:
536-PIC18F57Q43-I/6LX
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
PIC18F57Q43-I/6LX
Description:
128KB 128K x 8 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 18F Series 48-VFQFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 7991
Step5Bar-code shipping tag
PIC18F57Q43-I/6LX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    48-VFQFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    PIC® XLP™ 18F
  • Part Status
    Active
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    44
  • Speed
    64MHz
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~5.5V