  • PLA10AN7420R8R2B
PLA10AN7420R8R2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AN7420R8R2B
HK JDW NO:
535-PLA10AN7420R8R2B
Datasheet:
PLA10AN7420R8R2B
Description:
Common Mode Filters / Chokes 7.4mH 0.8A AC Line Filter
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AN7420R8R2B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Radial, Through Hole
    Vertical, 4 PC Pin
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
    Radial
  • Resistance
    640mOhm
  • Max Operating Temperature
    120°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    300V
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    16mm
  • Current Rating
    800mA
  • Military Standard
    Not
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    13mm
  • Insulation Resistance
    100MOhm
  • Lead Diameter
    900 μm
  • Inductance
    7.4 mH
  • Current
    800mA
  • Max DC Current
    800mA
  • DC Current
    800mA
  • RMS Current (Irms)
    800mA
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    640mOhm
  • Current Rating (Max)
    800mA
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    16.002mm
  • Height (Max)
    0.689 17.50mm