  • PM125S-220M-RC
PM125S-220M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM125S-220M-RC
HK JDW NO:
103-PM125S-220M-RC
Datasheet:
PM125S-220M-RC
Description:
Inductor Power Shielded Bobbin Core 22uH 20% 100KHz Ferrite 2.2A 70mOhm DCR T/R
Step5Bar-code shipping tag
PM125S-220M-RC
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.496Lx0.457W 12.60mmx11.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    12.1mm
  • Current Rating
    2.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    70mOhm Max
  • Max DC Current
    2.2A
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Current - Saturation
    4.04A
  • DC Current
    2.2A
  • Height
    5.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.232 5.90mm