  • PM2110-3R3M-RC
PM2110-3R3M-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM2110-3R3M-RC
HK JDW NO:
103-PM2110-3R3M-RC
Datasheet:
PM2110-3R3M-RC
Step5Bar-code shipping tag
PM2110-3R3M-RC
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.201Lx1.000W 30.50mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Depth
    25.4mm
  • Current Rating
    16A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4mOhm Max
  • Max DC Current
    16A
  • Height
    14.48mm
  • Height Seated (Max)
    0.570 14.48mm