  • PM4346.182NLT
PM4346.182NLT
advertisement
Manufacturer No:
PM4346.182NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics Power
HK JDW NO:
664-PM4346.182NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM4346.182NLT
Step5Bar-code shipping tag
PM4346.182NLT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PM4346
  • Size / Dimension
    0.531Lx0.492W 13.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    21A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.8μH
  • DC Resistance (DCR)
    4.9mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    27MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    40A
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm