  • PNF14-6R-M
PNF14-6R-M
advertisement
Manufacturer No:
PNF14-6R-M
HK JDW NO:
583-PNF14-6R-M
Package:
Datasheet:
PNF14-6R-M
Description:
Quantity:
In Stock : 833
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PNF14-6R-M
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    1.124909kg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
    Blue
  • Gender
    Female
  • HTS Code
  • Depth
    7.92mm
  • Wire Gauge (Max)
    14 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.087 ~ 0.162 (2.21mm ~ 4.11mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Length
    22.098mm
  • Width
    7.874mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.870 22.10mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm