  • POE13W3X3.3-R
POE13W3X3.3-R
advertisement
Manufacturer No:
POE13W3X3.3-R
HK JDW NO:
255-POE13W3X3.3-R
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
POE13W3X3.3-R
Description:
TRANSFRMR 100UH 13W 1.6A 12P SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
POE13W3X3.3-R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    13.154179g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PoE
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.709W 18.00mmx18.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Configurable (For DC/DC)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Power Over Ethernet (PoE)
  • Power Rating
    13W
  • Depth
    18mm
  • Current Rating
    1.6A
  • Frequency
    250kHz
  • Number of Outputs
    3
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Inductance
    100 μH
  • DC Resistance (DCR)
    250mOhm
  • Output Power
    13W
  • Lead/Base Style
    Gull Wing
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
  • Inductance @ Frequency
    100μH @ 100kHz
  • Footprint
    0.709 L x 1.024 W (18.00mm x 26.00mm)
  • Height
    8.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.404 10.25mm
  • Length
    18mm
  • Width
    18mm