  • POE4W2X12-R
POE4W2X12-R
advertisement
Manufacturer No:
POE4W2X12-R
HK JDW NO:
255-POE4W2X12-R
Package:
Datasheet:
POE4W2X12-R
Description:
CONFIGURABLE TRANSFORMER - More Details
Step5Bar-code shipping tag
POE4W2X12-R
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Number of Pins
    12
  • Weight
    453.59237mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    PoE
  • Size / Dimension
    0.673Lx0.630W 17.10mmx16.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Configurable (For DC/DC)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    Power Over Ethernet (PoE)
  • Power Rating
    4W
  • Current Rating
    200mA
  • Frequency
    250kHz
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Isolation
    1500Vrms
  • Output Voltage
    12V
  • Inductance
    200 μH
  • Output Power
    4W
  • Nominal Input Voltage
    60V
  • Turns Ratio - Primary:Secondary
    1:0.52
  • Inductance @ Frequency
    200μH @ 100kHz
  • Footprint
    0.673 L x 0.935 W (17.10mm x 23.74mm)
  • Height
    8.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.341 8.65mm
  • Length
    17.1mm
  • Width
    16mm