  • PP1R5-48-12
PP1R5-48-12
advertisement
Manufacturer No:
PP1R5-48-12
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PP1R5-48-12
Package:
4-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PP1R5-48-12
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.44W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    72V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    120mA
  • Output Power
    1.44W
  • Current - Output 1
    120mA
  • Height
    7.874mm
  • Length
    33.02mm
  • Width
    20.828mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~71°C With Derating
  • Series
    PP (1.5W)
  • Size / Dimension
    1.30Lx0.83W x 0.31 H 33.0mmx21.0mmx8.0mm