  • PPD10-24-1515
PPD10-24-1515
advertisement
Manufacturer No:
PPD10-24-1515
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PPD10-24-1515
Package:
5-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PPD10-24-1515
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Operating Temperature
    -20°C~71°C With Derating
  • Series
    PP (10W)
  • Size / Dimension
    1.85Lx1.65W x 0.31 H 47.0mmx42.0mmx8.0mm
  • Feature
    OVP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    11W
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Input (Max)
    32V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    350mA 350mA
  • Output Power
    10.5W
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Current - Output 1
    350mA
  • Height
    7.874mm
  • Length
    46.99mm
  • Width
    41.91mm