  • PQ30RV2BJ00H
PQ30RV2BJ00H
advertisement
Manufacturer No:
PQ30RV2BJ00H
Manufacturer:
Sharp
HK JDW NO:
12559-PQ30RV2BJ00H
Package:
Datasheet:
Description:
Adjustable PMIC
Quantity:
In Stock : 15537
Step5Bar-code shipping tag
PQ30RV2BJ00H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Adjustable
  • Max Output Current
    2A
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    18W
  • Quiescent Current
    7mA
  • Accuracy
    4 %
  • Voltage - Output
    30V
  • Min Input Voltage
    4.5V
  • Max Input Voltage
    35V