  • PR01000106803JA500
PR01000106803JA500
advertisement
Manufacturer No:
PR01000106803JA500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PR01000106803JA500
Package:
Conformal
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 680kOhm, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PR01000106803JA500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Supply Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    8mm
  • Width
    2.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    680kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W