  • PRV4F0GJS103MAB10
PRV4F0GJS103MAB10
advertisement
Manufacturer No:
PRV4F0GJS103MAB10
HK JDW NO:
875-PRV4F0GJS103MAB10
Description:
Res Cermet POT 10K Ohm 20% 2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6.35mm (19.6 X 42.23mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PRV4F0GJS103MAB10
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    2W