  • PSD1R551212/S
PSD1R551212/S
advertisement
Manufacturer No:
PSD1R551212/S
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PSD1R551212/S
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
PSD1R551212/S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSD1R551212/S
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PSD (1.5W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.79Lx0.63W x 0.31 H 20.0mmx16.0mmx8.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.6W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    9V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Current - Output (Max)
    65mA 65mA