  • PSS1R52412/S
PSS1R52412/S
advertisement
Manufacturer No:
PSS1R52412/S
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PSS1R52412/S
Package:
6-SMD Module
Datasheet:
PSS1R52412/S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSS1R52412/S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PSS (1.5W)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.79Lx0.63W x 0.31 H 20.0mmx16.0mmx8.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    1.5W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    125mA