  • PTA1543-2215CPB103
PTA1543-2215CPB103
advertisement
Manufacturer No:
PTA1543-2215CPB103
HK JDW NO:
103-PTA1543-2215CPB103
Package:
Datasheet:
Description:
PANEL CONTROL - SLIDE CARBON
Step5Bar-code shipping tag
PTA1543-2215CPB103
    Through Hole
  • Mfr
  • Size / Dimension
    Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Resistance
    10 kOhms
  • Power (Watts)
    0.05W, 1/20W
  • Travel Range
    15mm