  • PTF6511K370BXEB
PTF6511K370BXEB
advertisement
Manufacturer No:
PTF6511K370BXEB
HK JDW NO:
873-PTF6511K370BXEB
Datasheet:
PTF6511K370BXEB
Description:
11.37kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF6511K370BXEB
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±15ppm/°C
  • Resistance
    11.37kOhms
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W