  • PV36W202A01B00
PV36W202A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV36W202A01B00
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-PV36W202A01B00
Step5Bar-code shipping tag
PV36W202A01B00
    Select All
  • Length
    9.6012mm
  • Width
    5.0038mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Terminal Finish
    NOT SPECIFIED
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    55°C
  • Composition
    Cermet
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Pitch
    2.5mm
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Actuator Type
    SCREW
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    500mW
  • Number of Turns
    25
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Height
    10.0076mm