  • PV36Y502A01B00
PV36Y502A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV36Y502A01B00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PV36Y502A01B00
Package:
Datasheet:
PV36Y502A01B00
Step5Bar-code shipping tag
PV36Y502A01B00
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PV36
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.378 x 0.197 Face x 0.394 H 9.60mmx5.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhms
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W