  • PVM4A102C01R00
PVM4A102C01R00
advertisement
Manufacturer No:
PVM4A102C01R00
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PVM4A102C01R00
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PVM4A102C01R00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    PVM4
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.185 x 0.157 Face x 0.079 H 4.70mmx4.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    1kOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Termination Style
    J Lead
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Height
    2.0066mm