  • PXB15-48D15/NT
PXB15-48D15/NT
advertisement
Manufacturer No:
PXB15-48D15/NT
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-PXB15-48D15/NT
Package:
6-DIP Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PXB15-48D15/NT
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    PXB (15W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    Remote On/Off
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA